Головна » Діяльність » Співробітництво між Україною та Європейським Союзом » Діалог високого рівня Україна – ЄС щодо горизонтальних питань та окремих секторів промисловості

Календар подій

18
Січня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Роздрукувати Діалог високого рівня Україна – ЄС щодо горизонтальних питань та окремих секторів промисловості

Внаслідок зовнішньої агресії український промисловий комплекс зазнав величезних втрат. Одним із додаткових стимулів відновлення української промисловості має стати її залучення до глобальних, європейських та регіональних ланцюгів постачання та розвиток кооперації з підприємствами держав-членів ЄС.

З цією метою у 2016 р. було прийнято рішення про започаткування Діалогу високого рівня Україна-ЄС з горизонтальних питань та окремих секторів промисловості.

Сторони розглядають діалог як інструмент поглибленої взаємодії між Україною та ЄС, який поряд з традиційними механізмами також має потужну бізнес-складову, що сприятиме налагодженню прямих контактів між бізнес-асоціаціями України та ЄС і допоможе вітчизняним промисловцям легше взаємодіяти з їх колегами з держав-членів ЄС.

Промисловий діалог Україна-ЄС – це унікальний інструмент співпраці, адже такий механізм застосовується Євросоюзом як платформа взаємодії лише з Асоціацією країн Південно-Східної Азії, державами Середземномор’я, Японією, Китаєм, Бразилією та Індією.

Робота Діалогу зосереджена на двох напрямах: горизонтальні питання (технічні бар’єри у торгівлі, публічні закупівлі, МСП) та промисловий кластер за галузевим принципом (автомобілебудування, текстильна промисловість, космічна галузь, цивільна авіація, добувна промисловість, енергетичне машинобудування).

Цілями діалогу визначені:

  • сприяння ефективному вирішенню проблем, з якими стикається українська промисловість;
  • підвищення довіри між представниками бізнесу України та ЄС з метою усунення негативних стереотипів щодо промислового потенціалу України;
  • забезпечення участі в глобальних, європейських і регіональних ланцюгах поставок, розвиток співпраці з підприємствами держав-членів ЄС, а також вивчення і застосування передового досвіду з метою вдосконалення управління промисловим виробництвом;
  • застосування європейських стандартів якості в промисловому виробництві;
  • сприяння залученню технологічних та інноваційних рішень.

Діалог став майданчиком для обміну інформацією та практичним досвідом щодо шляхів модернізації та реструктуризації української промисловості і поліпшення рамкових умов для підприємств, зокрема МСП.

Завдяки роботі Діалогу у жовтні 2017 року Україні було надано статус спостерігача в Експертній групі ЄК з питань постачання сировинних матеріалів (Raw Materials Supply Group/RMSG).

Надалі Діалог також сприятиме зниженню технічних бар'єрів в торгівлі, шляхом узгодження нормативних і технічних стандартів України та ЄС.

Поточними пріоритетами Діалогу визначені: технічне регулювання як створення передумов для укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА), публічні закупівлі, МСП, сировинні матеріали (добувна промисловість), космічна галузь та цивільна авіація.

У 2020 році планується провести наступне засідання Діалогу у поєднанні з Економічною місією зростання – окремим спеціальним візитом до України високопосадовців Європейської Комісії та представників впливового європейського бізнесу з метою поглиблення бізнес-зв’язків між підприємницькими колами сторін.

 

 

Загалом за час функціонування Діалогу було проведено 19 засідань робочих груп за дев’ятьма напрямками: це – авіаіндустрія та космос, мале та середнє підприємництво, публічні закупівлі, текстиль, технічні бар’єри в торгівлі, автопром, енергетичне машинобудування та видобувна промисловість.


Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json