Мінекономіки запрошує до участі у процесі підготовки запитань щодо торговельної політики Молдови, Мексики, Бразилії, США та інших членів СОТ

Нагадуємо, що згідно з розкладом у 2022 році у Світовій організації торгівлі (СОТ) будуть проходити огляди торговельних політик Молдови, Мексики, Бразилії, США та деяких інших країн.

Під час проведення таких оглядів Україна, як член СОТ, може порушувати запитання, які становлять торговельний інтерес або стосуються проблем у торгівлі із країнами, що проходять цю процедуру, та отримувати відповіді на них безпосередньо від цих країн. Запитання можуть стосуватися будь-яких аспектів торговельної, економічної та інвестиційної політики членів СОТ, включаючи особливості нормативно-правового регулювання, умов експорту та імпорту товарів і послуг, наявності бар’єрів у торгівлі тощо.

Інформуємо також, що в рамках встановленої процедури до кожного Огляду готуються два основні документи – звіти, підготовлені Секретаріатом СОТ та урядами членів СОТ, які його проходять. Такі звіти містять ґрунтовну інформацію про торговельні режими членів СОТ, що може бути важливою і для експортерів та імпортерів. Звіти обговорюються членами СОТ на засіданнях Органу СОТ з питань огляду торговельної політики і одразу після їх завершення стають доступними для громадськості. Направлені запитання та отримані відповіді публікуються на офіційному сайті СОТ приблизно через шість тижнів після проведення засідань.

Довідково: підготовлені звіти, направлені запитання та надані відповіді до попередніх оглядів торговельної політики членів СОТ можна знайти і завантажити за посиланням.

Таким чином, регулярне проведення таких оглядів сприяє підвищенню прозорості та передбачуваності торговельних політик членів СОТ і є корисним інструментом для пошуку та отримання інформації про умови міжнародної торгівлі.

Зазначене джерело інформації може також використовуватися і українськими компаніями, що здійснюють торговельну діяльність. Розуміння особливостей торговельних режимів членів СОТ може бути корисним при вирішенні проблеми порушення існуючих ланцюгів поставок через військову агресію РФ проти України та пошуку рішень щодо їх відновлення.

З метою підготовки до оглядів торговельних політик членів СОТ Мінекономіки розроблено анкети-опитувальники, заповнивши які підприємства, установи, організації та інші зацікавлені особи можуть також долучитися до цього процесу та сформулювати запитання. Заповнені анкети-опитувальники будуть опрацьовані Мінекономіки та враховані у процесі підготовки консолідованого формату запитань, що направлятимуться до Секретаріату СОТ в офіційному порядку від України.

За наступними посиланнями доступні анкети-опитувальники, розроблені до оглядів торговельної політики:

•        Молдови (засідання Органу СОТ з питань огляду торговельної політики заплановано на 20 та 22 липня 2022 року);

•        Мексики (засідання заплановано на 5 та 7 жовтня 2022 року);

•        Бразилії (засідання заплановано на 23 та 25 листопада 2022 року);

•        Сполучених Штатів Америки (засідання заплановано на 14 та 16 грудня 2022 року).

У разі зацікавленості, запитання, на які було б доцільно отримати відповіді членів СОТ під час проведення оглядів торговельних політик, пропонуємо завчасно направляти до Мінекономіки шляхом заповнення згаданих анкет-опитувальників або на електронну адресу [email protected].

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json