Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна » Діяльність » Співробітництво між Україною та Європейським Союзом » Вихід Великої Британії з Європейського Союзу (Brexit)
Вихід Великої Британії з Європейського Союзу (Brexit)
  • У березні 2017 року Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії повідомило про свій намір вийти з Європейського Союзу відповідно до статті 50 Договору про Європейський Союз. 24 січня 2020 року Європейський Союз та Сполучене Королівство підписали Угоду про вихід Великої Британії з ЄС.
  • Угода про вихід набула чинності 1 лютого 2020 року. Положеннями Угоди передбачено запровадження перехідного періоду, який триватиме до 31 грудня 2020 року. На час перехідного періоду Велика Британія залишатиметься учасником Митного союзу ЄС.
  • Для України це означає, що Велика Британія для усіх цілей розглядається як сторона Угоди про асоціацію між Україною та ЄС до завершення перехідного періоду.

Під час перехідного періоду Сполучене Королівство має право користуватися преференціями в рамках угод, укладених від імені ЄС, а також вести переговори щодо укладання нових торговельних угод з третіми країнами з метою збереження чинних преференцій. Поряд з цим, зміна торговельного режиму не є можливою.

  • Сполучене Королівство має час до 31 грудня 2020 року для укладання нових двосторонніх Угод зі своїми торговельними партнерами.
  • 19 травня 2020 року був опублікований новий тарифний режим торгівлі – «Міжнародні тарифи Великої Британії» (UK Global Tariff), що замінить Спільний Зовнішній Тариф ЄС з 1 січня 2021 року, коли закінчиться перехідний період з моменту виходу Великої Британії з ЄС. Наприклад, будь-які тарифи до 2%, а також тарифи на продукцію, що не виробляється у Великій Британії взагалі або виробляється у незначній кількості, скасовуються. Тарифи на продукцію, що підтримують такі галузі, як відновлювана енергетика та енергоефективність, будуть зменшені або округлені до нижчого порогу, аби спростити їх використання у торгівлі. Такі заходи зменшать цінове навантаження та торговельні бар’єри, розширять обсяг вибору для споживачів.
  • Наразі Європейський Союз та Сполучене Королівство ведуть переговори щодо укладення Угоди про партнерство. Вже відбулося 8 раундів переговорів.
Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2