Меню

Загальна інформація

Протягом останніх років електронна комерція швидко розвивається у всьому світі, забезпечуючи при цьому безпрецедентні засоби і можливості для розвитку світової торгівлі.

У рамках Світової організації торгівлі питання електронної комерції розглядається з кінця 1990-х рр., з моменту прийняття відповідної Декларації міністрів (документ WT/MIN (98)/DEC/2 англійською та українською мовами).

Згідно з зазначеною декларацією Генеральною радою була розроблена та затверджена 25.09.1998 Робоча програма з електронної комерції (далі – РПЕК), документ WT/L/274 англійською та українською мовами.

Наразі, РПЕК є основним документом, який регламентує роботу з цього напряму в СОТ.

Визначення електронної комерції: У РПЕК зазначено, що "виключно для цілей робочої програми і без шкоди для її результатів, термін "електронна комерція" означає виробництво, розподіл, маркетинг, продаж або доставку товарів і послуг за допомогою електронних засобів".

Метою РПЕК є вивчення всіх торговельних аспектів, пов’язаних з електронною комерцією, зокрема питань розвитку інфраструктури для її здійснення.

Структура робочої програми з електронної комерції

Протягом останніх років питання РПЕК розглядається окремим пунктом порядку денного під час усіх засідань органів СОТ, відповідальних за реалізацію зазначеної програми.

Детальна інформація про роботу зазначених органів розміщена на сайті СОТ у розділі Електронна комерція.

У рамках 11-ої Конференції міністрів СОТ, яка проходила 10 – 13 грудня 2017 року в м. Буенос-Айрес (Аргентинська Республіка) міністри схвалили рішення щодо робочої програми з електронної комерції (документ WT/MIN(17)/65, WT/L/1032 англійською та українською мовами).

Згадане рішення передбачає:

1. Продовження роботи в рамках Робочої програми з електронної комерції.

2. Проведення Генеральною радою періодичних оглядів та звітування на наступній Конференції міністрів.

3. Продовження існуючої практики незастосування мит до електронних передач даних до наступної Конференції міністрів.

Крім того, 70 членів СОТ, зокрема й Україна, розповсюдили Спільну заяву з питань електронної комерції (документ WT/MIN(17)/60 англійською та українською мовами).

У заяві члени погодились ініціювати спільну дослідницьку роботу для проведення майбутніх переговорів СОТ щодо торговельних аспектів електронної комерції, зважаючи на зростаючу важливість глобальної е-комерції та ролі СОТ в її просуванні, заснованої на принципах відкритості, прозорості та недискримінації.

Україна як член СОТ бере участь у розробці пропозицій до РПЕК. Зокрема, після проведення ґрунтовного аналізу пропозицій щодо напрямів роботи у сфері електронної комерції, представлених окремими членами СОТ, Україна приєдналася до документу JOB/GC/116 (англійською та українською мовами), співавторами якого є: ЄС, Канада, Кот-д’Івуар, Чилі, Колумбія, Корея, Мексика, Чорногорія, Парагвай, Сінгапур, Туреччина та Молдова.

Документ визначає такі пріоритетні напрями.

Крім того, останніми роками країни активно включають положення щодо електронної комерції до угод про вільну торгівлю. Узагальнена інформація про електронну комерцію в регіональних торговельних угодах наведена у документі Provisions on Electronic Commerce in Regional Trade Agreements.

У 2018 році Україна підготувала внесок (документ JOB/GC/198 англійською та українською мовами) з питань електронної комерції, що становлять інтерес для національної економіки.

Також у 2019 році Україна представила письмовий внесок, який містить текстові пропозиції до майбутньої угоди СОТ з питань електронної комерції.

НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ ВРЕГУЛЮВАННЯ ЗАСАД ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ КОМЕРЦІЇ

Інформація про нормативно-правове врегулювання засад функціонування електронної комерції в СОТ та Україні.

КОРИСНІ ВЕБ ПОСИЛАННЯ

www.wto.org

Електронна комерція

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json