Меню

План проведення оглядів торговельної політики членів СОТ у 2021 році

 

Дата проведення

Найменування члена СОТ

Дата визначається

Економічне співтовариство країн Центральної Африки (Economic Community of Central African States) - Республіка Камерун, Центральноафриканська Республіка, Республіка Чад, Республіка Конго, Габонська Республіка

6, 8 січня

Республіка Індія[1]

27, 29 січня

Республіка Нікарагуа

15, 17 лютого

Республіка Союз М’янма

3, 5 березня

Королівство Саудівська Аравія[1]

17, 19 березня

Монгольська Народна Республіка

6, 8 квітня

Держава Катар

14, 16 квітня

Королівство Тонга

27, 29 квітня

Соціалістична Республіка В’єтнам

18, 20 травня

Киргизька Республіка

14, 16 липня

Китайська Народна Республіка[1]

15, 17 вересня

Аргентинська Республіка

22, 24 вересня

Республіка Сінгапур

13, 15 жовтня

Республіка Корея

27, 29 жовтня

Російська Федерація

3, 5 листопада

Республіка Маврикій

10, 12 листопада

Королівство Бахрейн

17, 19 листопада

Султанат Оман

 

Довідково: проведення оглядів торговельної політики членів СОТ – це один із найважливіших видів діяльності цієї міжнародної організації. Метою оглядів є забезпечення прозорості та передбачуваності торговельних режимів членів СОТ, сприяння більш повному дотриманню правил та принципів СОТ всіма членами.

Регулярність проведення оглядів торговельної політики залежить від частки члена СОТ у загальному обсязі світової торгівлі:

  • чотири найбільші світові трейдери (ЄС, США, Японія і Китай) мають проходити таку процедуру, як правило, раз на три роки;
  • наступні 16 членів СОТ (такі країни як Австралія, Бразилія, Канада, Швейцарія, Індія, Туреччина, Сінгапур, Корея, Малайзія, Таїланд, ОАЕ тощо) - кожні п’ять років;
  • решта членів СОТ, у тому числі й Україна, - кожні сім років, з можливістю подовження тривалості періоду між оглядами для найменш розвинених країн.

Більш детальну інформацію про огляди торговельної політики членів СОТ можна знайти за посиланнями на офіційних веб-сайтах СОТ та Мінекономіки.

 


[1] В Експортній стратегії України (“дорожній карті” стратегічного розвитку торгівлі) на 2017 - 2021 роки, схваленій розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1017-р, Індію, Саудівську Аравію та Китай віднесено до ринків у фокусі, на яких українські виробники мають значний потенціал для експорту продукції.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json