Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Про Міністерство
Інформація щодо участі України в роботі засідання Комітету СОТ з доступу до ринку (22 вересня 2017 року)
24.10.2017 | 09:06 | Департамент доступу до ринків та взаємодії з СОТ.

Чергове засідання Комітету СОТ з питань доступу до ринку відбулось 22 вересня 2017 року у м. Женева (Швейцарська Конфедерація).

Порядок денний засідання передбачав розгляд широкого кола питань, що стосувались запровадження змін до тарифних розкладів членів СОТ у зв'язку з їх приведенням до гармонізованих систем кодифікації та опису товарів 2002, 2007, 2012 та 2017 рр., та нотифікацій щодо кількісних обмежень.

Крім того, під час засідання йшлося про стан представлення членами СОТ матеріалів і даних до Інтегрованої бази даних СОТ (IDB), до якої Україна регулярно надсилає відповідну інформацію.

При обговоренні періодичних нотифікацій щодо кількісних обмежень за 2014-2016 рр. ЄС висловив занепокоєння тимчасовою забороною Російської Федерації щодо експорту шкірсировини та акцентував на вимогах США стосовно маркування ікри осетрових риб, запроваджених Службою США з Рибних Ресурсів та Дикої Фауни (U.S. Fish and Wildlife Service), які, на погляд ЄС, не узгоджуються з положеннями Конвенції з міжнародної торгівлі видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (Convention on International trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora).

У рамках розгляду періодичних нотифікацій щодо кількісних обмежень за 2016-2018 рр. представником України було виголошено запити стосовно заходів, зазначених у нотифікаціях Російської Федерації та Казахстану (communications from Ukraine G/MA/W/133, G/MA/W/134).

Так, стосовно заборони Казахстаном експорту деревини, переробленого паперу та картону було зазначено на необхідності отримання додаткових пояснень щодо економічної обґрунтованості введених обмежень та інформації щодо цілей, які передбачається досягти зазначеними заходами.

Щодо застосування Російською Федерацією заборони експорту напівперероблених шкір було висловлено занепокоєння щодо економічної обґрунтованості заходів, їх відповідності положенням системи угод СОТ, а також підтримано заяву ЄС стосовно тривалості зазначеного «тимчасового» заходу.

За підсумками обговорення представники Казахстану та Російської Федерації зазначили про подальше надання відповідей на запити України згідно з процедурними вимогами засідань Комітету.

Також Члени взяли до уваги інформацію про розповсюдження проекту звіту Комітету за 2017 рік (G/MA/SPEC/57) та узгодили попередню дату наступного засідання Комітету – 22 березня 2018 р.

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2