Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Туркменістан

Довідка щодо діяльності Спільної міжурядової українсько-туркменської комісії з економічного і культурно-гуманітарного співробітництва

Назва: Спільна міжурядова українсько-туркменська комісія з економічного і культурно-гуманітарного співробітництва (далі – Комісія).

Правова підстава створення:

  • У  відповідно до статті 12 Угоди між Урядом України та Урядом Туркменістану про вільну торгівлю від 05.11.1994.
  • Спільну міжурядова комісію з економічного і культурно-гуманітарного співробітництва створено відповідно Угоди між Урядом України та Урядом Туркменістану про Спільну міжурядову комісію з економічного і культурно-гуманітарного співробітництва від 13.03.2012. Згідно зі статтею 10 цієї Угоди припинено дію Спільної міжурядової українсько-туркменської комісії з питань економічного співробітництва, створену 10.10.2003 року.

Кількість проведених засідань: 4 засідання.

Останнє засідання: 26-27.05.2015, м. Ашгабат, під співголовуванням Віце-прем'єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г. Зубка та заступника Голови Кабінету Міністрів Туркменістану Б. Ходжамухаммедова.

Наступне засідання: буде визначено дипломатичними каналами.

Відповідно до постанови КМУ від 22.11.2017 № 900.

Голова Української частини – Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Голова Туркменської частини – заступник Голови Кабінету Міністрів Туркменістану.

Ключові домовленості останнього засідання:

  1. Подальший розвиток та зміцнення двостороннього співробітництва в торговельно-економічній та культурно-гуманітарній сферах, пошук нових форм спільної діяльності з подальшою реалізацією нових двосторонніх проектів та активізації роботи зі створення Торгових домів в Туркменістані і в Україні.
  2. Розширення співробітництва між країнами у нафтогазової, хімічній та енергетичній галузях, у тому числі відновлення поставок природного газу з Туркменістану до України, врегулювання питання погашення боргу перед Державним Концерном “Туркменгаз” за поставлений природний газ.
  3. Налагодження співпраці з Туркменською стороною у сферах модернізації енергооб`єктів на території Туркменістану, енергетичного машинобудування, поставок техніки (автомобільної, залізничної, сільськогосподарської і тощо), а також створення відповідних сервісних центрів.
  4. Продовження співпраці у сфері будівництва, досягнуто домовленості щодо подальшого розширення участі українських підприємств у реалізації масштабних інфраструктурних проектів, у рамках планів промислового і соціального будівництва в Туркменістані.
  5. Забезпечення взаєморозрахунків за виконані роботи при реалізації контракту з будівництва “Укртрансбудом” залізничного моста через р. Амудар’я в районі м. Атамурат.
  6. Розвиток регулярного повітряного сполучення між Україною і Туркменістаном. Продовження роботи з налагодження регулярного авіасполучення між Києвом і Ашгабатом.
  7. Визначення основних напрямів співпраці у сфері сільського господарства, зокрема у рослинництві, ветеринарії, сільськогосподарському машинобудуванні, аграрної освіти
  8. Забезпечення підготовки до підписання у рамках запланованого візиту Президента України до Туркменістану документів.
Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2