Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Впровадження в Україні системи ГЗ
05.05.2021 | 14:38 | Директорат державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів.

У рамках виконання Україною зобов’язань відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС передбачено гармонізувати українське законодавства із європейським та забезпечити належну правову охорону для європейських географічних зазначень з метою здобуття аналогічної охорони для українських географічних зазначень на ринку ЄС.

01.01.2020 вступив в дію оновлений Закон України «Про правову охорону географічних зазначень», що забезпечує відповідність законодавству ЄС. Також, міністерством за сприяння експертів Проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні», розробляються проекти законів щодо географічних зазначень для сільськогосподарської і харчової продукції, спиртних напоїв та вина. Таким чином буде врегульовано якість продуктів з географічним зазначенням, її визначення, опис, презентацію, маркування та захист.

Крім того, українські товари автоматично перейдуть на рівень більш якісних і дорогих товарів, адже для використання географічного зазначення щодо товару необхідне суворе дотримання певної схеми виробництва, ретельний добір сировини, контроль якості на всіх етапах виробництва.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2