Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна » Документи
Видача ліцензії

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ

1. Заява встановленої форми (складається за допомогою друкувальних засобів або оформлюються рукописним способом)

 2. Ксерокопія гарантії банку або іншої кредитної установи, що підтверджує фінансове забезпечення цивільної відповідальності перед туристами у розмірі суми, еквівалентної не менше 20000 євро  (стаття 15 Закону України «Про туризм») (засвідчена керівником здобувача ліцензії (уповноваженою або довіреною особою)) (якщо вид діяльності включає в себе надання послуг з виїзного туризму).

або

2. Ксерокопія гарантії банку або іншої кредитної установи, що підтверджує фінансове забезпечення цивільної відповідальності перед туристами у розмірі суми, еквівалентної не менше 10000 євро (стаття 15 Закону України «Про туризм») (засвідчена керівником здобувача ліцензії (уповноваженою або довіреною особою) (надання послуг виключно з внутрішнього та/або в'їзного туризму)

3Відомості щодо місць провадження туроператорської діяльності (складається за допомогою друкувальних засобів або оформлюються рукописним способом)

4. Копії документів (їх витягів), що підтверджують освітньо-кваліфікаційний рівень, стаж роботи керівника здобувача ліцензії, необхідний для провадження туроператорської діяльності, визначений пунктом 10 Ліцензійних умов (засвідчена керівником здобувача ліцензії (уповноваженою або довіреною особою))

(пункт 10 Ліцензійних умов: Керівник туроператора, його філії, іншого відокремленого підрозділу повинен мати вищу освіту, що підтверджується документом про вищу освіту, стаж роботи у сфері туризму не менше трьох років, або вищу освіту у сфері туризму за першим (бакалаврським), другим (магістерським), третім (освітноь-науковим/освітньо-творчим) або науковим рівнем вищої освіти, що підтверджується документом про вищу освіту. Документи про освіту, видані іноземними вищими навчальними закладами, повинні бути визнаними в Україні в установленому порядку.

Підтвердженням стажу роботи у сфері туризму може бути: ксерокопія (чи витяг з) трудової книжки, агентські договори з туроператорами за 3 роки (для ФОП) тощо)

5. Ксерокопія договору, укладеного із страховою компанією, про обов’язкове (медичне та від нещасного випадку) страхування туристів, що здійснюють туристичні подорожі (засвідчена керівником здобувача ліцензії (уповноваженою або довіреною особою))

6. Опис документів, що подаються для одержання ліцензії (подається у 2-х примірниках)

 ПОРЯДОК ПОДАННЯ ЗАЯВИ ТА ДОКУМЕНТІВ, ЩО ДО НЕЇ ДОДАЮТЬСЯ ДО ОРГАНУ ЛІЦЕНЗУВАННЯ

Варіант 1. Електронна подача документів на Єдиному державному порталі адміністративних послуг https://my.gov.ua/ (потрібен електронний цифровий підпис)

  1. Зареєструватись та/або увійти до персонального кабінету
  2. У пошуковому вікні набрати "туроператорська діяльність"
  3. Вибрати необхідну послугу, наприклад, Видача ліцензії на право провадження туроператорської діяльності
  4. Замовити послугу

Варіант 2. Поштовим відправленням з описом вкладення (Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Департамент туризму та курортів (вул. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008))

Варіант 3. Нарочно (з описом вкладення) в скриньку для поштової кореспонденції Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Адреса органу ліцензування:

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Департамент туризму та курортів

вул. Грушевського, 12/2, м. Київ,

Будинок Уряду, 6 під’їзд.

Понеділок – П’ятниця  з 9.00 до 20.00,

Найближча станція метро "Хрещатик" (вихід до вул. Інститутська).  Під’їзд № 6 Будинку Уряду знаходиться по вул. Садова.

Відповідальна особа: Осадча Лариса Миколаївна

Тел. 596-67-67*3470 (додатковий номер 3470 вводиться через *)

e-mail: losadcha@me.gov.ua

РЕЗУЛЬТАТ РОЗГЛЯДУ ЗАЯВИ ПРО ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЙ

Відповідно до статті 1 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" (далі – Закон) ліцензія – запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про рішення органу ліцензування щодо наявності у суб'єкта господарювання права на провадження визначеного ним виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.

Частиною дев’ятою статті 13 Закону передбачено, що набуття здобувачем ліцензії права на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, відбувається з моменту внесення рішення органу ліцензування про видачу ліцензії до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Відповідно до підпункту 5 пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 26.11. 2015 № 835-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" встановлено, що до 1 січня 2019 року набуття здобувачем ліцензії права на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, відбувається з дня оприлюднення прийнятого органом ліцензування рішення про видачу ліцензії на його офіційному веб-сайті.

Рішення щодо ліцензії розміщуються на офіційному веб-сайті Мінекономіки www.me.gov.ua у розділі "Діяльність-Туризм-Туроператорська діяльність-Рішення щодо ліцензування туроператорської діяльності".

Дані про рішення органу ліцензування щодо видачі ліцензії вносяться до Ліцензійного реєстру суб'єктів туроператорської діяльності.

ПЛАТА ЗА ЛІЦЕНЗІЮ (ПІСЛЯ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ)

Плата за видачу ліцензії проводиться у строк не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення на офіційному веб-сайті Мінекономіки рішення про видачу ліцензії.

Плата за видачу ліцензії проводиться за місцем реєстрації ліцензіата за кодом бюджетної класифікації 22011800 "Плата за ліцензії та сертифікати, що сплачується ліцензіатами за місцем здійснення діяльності" на бюджетні рахунки, відкриті Державною казначейською службою за відомчою ознакою Мінекономіки – "11" у розмірі одного прожиткового мінімуму, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що діє на день прийняття органом ліцензування рішення про видачу ліцензії у строк не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення рішення про видачу ліцензії. 

Рахунок вказується у рішенні про видачу ліцензії.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2019 рік"  прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року - 1921 гривня, з 1 липня - 2007 гривень, з 1 грудня - 2102 гривні.

Документом, що підтверджує внесення плати за видачу ліцензії, є копія квитанції, виданої банком, копія платіжного доручення з відміткою банку, квитанція з платіжного термінала, квитанція (чек) з поштового відділення зв'язку.

Звертаємо увагу на те, що відповідно до пункту 10 частини другої статті 16 Закону несплата за видачу ліцензії відповідно до частини другої статті 14 Закону є підставою для анулювання ліцензії.

ФОРМИ ДОКУМЕНТІВ НА ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2