Мінекономіки нагадує про можливість порушення запитань до Росії та Китаю під час проведення оглядів їх торговельної політики в СОТ
07.09.2021 | 16:57 | Департамент багатосторонніх та двосторонніх торговельних угод

Згідно з розкладом у жовтні 2021 року у Світовій організації торгівлі будуть проходити огляди торговельної політики Російської Федерації та Китайської Народної Республіки.

Така процедура є можливістю для України порушити запитання щодо економічного, торговельного, інвестиційного режимів вказаних країн та висловити занепокоєння стосовно наявних обмежувальних заходів та проблемних питань, які негативно впливають на міжнародну торгівлю та двосторонні торговельні відносини, отримати письмові відповіді безпосередньо від Росії та Китаю і використати всі механізми для забезпечення дотримання членами СОТ своїх міжнародних зобов’язань, взятих в рамках членства у цій міжнародній організації.

З метою підготовки до оглядів Мінекономіки розроблено анкети-опитувальники, які доступні за наступними посиланнями:

•        до огляду торговельної політики Росії, запланованого на 27 та 29 жовтня 2021 року;

•        Китаю (огляд заплановано на 20 та 22 жовтня 2021 року).

Запрошуємо українських виробників, експортерів та всіх зацікавлених осіб долучитися до цього процесу та заповнити згадані опитувальники, сформулювавши можливі запитання до Росії та Китаю, на які доцільно було б отримати письмові відповіді у рамках проведення зазначеного заходу.

Заповнені анкети-опитувальники будуть опрацьовані Мінекономіки та враховані у процесі підготовки консолідованого формату запитань, що направлятимуться до Секретаріату СОТ в офіційному порядку від України.

Довідково:

Огляд торговельної політики членів СОТ – це корисний інструмент для пошуку та отримання інформації про умови торгівлі на міжнародних ринках, особливості економічної, торговельної та інвестиційної політики членів СОТ, а також можливість порушувати запитання, які становлять торговельний інтерес для країн.

Згідно з встановленою процедурою на засіданнях Органу СОТ з питань огляду торговельної політики обговорюються два основні документи – звіти, підготовлені Секретаріатом СОТ та урядами членів СОТ, які проходять процедуру огляду. Зазначені документи містять детальну інформацію про торговельний режим країн, які проходять огляд, включаючи особливості нормативно-правового регулювання, умови експорту/імпорту товарів та послуг, що може бути корисним і для експортерів.

Після розповсюдження зазначених звітів члени СОТ, у тому числі і Україна, мають можливість направляти письмові запитання та отримувати відповіді безпосередньо від країни, що проходить процедуру огляду. Запитання та відповіді також обговорюються під час засідання, а після його завершення через деякий час публікуються на офіційному сайті СОТ. Звіти стають доступними для громадськості вже на другий день засідання.