Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

17
Січня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
4 5 6 7 8 9 10
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
В Мінекономіки відбулась зустріч з представниками Посольства США в Україні щодо використання неліцензійного програмного забезпечення
13.10.2020 | 14:34 | Прес-служба Мінекономіки

9 жовтня заступник Міністра Олександр Романішин зустрівся з представниками Посольства США в Україні та компаній “Oracle-Україна” і “Microsoft-Україна”. 

На зустрічі обговорили використання неліцензійного програмного забезпечення (ПЗ) в органах виконавчої влади та аудиту/інвентаризації ПЗ. 

“На початку року Україна знову потрапила до “звіту-301”, зокрема й через те, що використовує неліцензійне програмне забезпечення. Саме тому, виведення його з обігу в державних установах - це вагомий внесок на шляху до приведення використання комп’ютерних програм у відповідність з вимогами законодавства про авторське право”, - прокоментував заступник Міністра Олександр Романішин. 

Під час наради було презентовано дані щорічної інвентаризації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади. Узагальнені дані подано до Кабінету Міністрів України. Зі змісту узагальнених даних щорічної планової інвентаризації в органах виконавчої влади за 2019 рік можна визначити співвідношення кількості ліцензійних та неліцензійних комп’ютерних програм різного призначення. Завдяки цьому було проаналізовано пропозиції центральних органів виконавчої влади щодо потреби в легалізації програмного забезпечення. 

Заміна відповідного неліцензійного програмного забезпечення на ліцензійне буде врахуванням як базових потреб органів виконавчої влади у  програмному забезпеченні, так і вимог правовласників (зокрема, Microsoft, Oracle). 

Довідково: 

У спеціальному звіті 301 вказані торгові партнери, які не забезпечують належний або ефективний захист прав інтелектуальної власності (ІВ) або іншим чином відмовляють в доступі на ринок американським новаторам і творцям, які покладаються на захист своїх прав ІВ.

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json