Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Ігор Петрашко: Реформа корпоративного управління державних компаній - важливий крок для підвищення їх ефективності
05.10.2020 | 19:35 | Прес-служба Мінекономіки.

2 жовтня 2020 року відбулась зустріч Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашко з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку. У заході взяли участь Керуючий директор у країнах Східної Європи та Кавказу ЄБРР Маттео Патроне, заступники Голови в Україні Ірина Кравченко і Леся Кузьменко.

Учасники проаналізували виклики та перспективи реформи корпоративного управління у державних компаніях, питання створення прозорого та ефективного менеджменту в державному секторі та зниження корупційних ризиків.

“Фахове управління державними компаніями, чесна ділова практика та високі стандарти етики є важливими умовами для економічного зростання, покращення інвестиційного клімату та забезпечення сталого розвитку України. Успішне завершення реформи корпоративного управління сприятиме зниженню корупції та підвищенню конкурентоспроможності на глобальних ринках”, — зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Також учасники наголосили, що існуюча нормативно-правова база не дозволяє в повній мірі імплементувати в державних компаніях сучасні стандарти корпоративного управління відповідно до керівних принципів Організації економічного співробітництва та розвитку. Тому Мінекономіки розробило проєкт Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава”.

“Прийняття цього закону дозволить побудовати прозору систему менеджменту шляхом впровадження інструментів корпоративного управління. Наразі ми працюємо над впровадження реформи корпоративного управління в топ-15 державних підприємств та приведення його у відповідність з Керівними принципами ОЕСР”, — додав Міністр.

Довідково: 

Керівні Принципи ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) для багатонаціональних суб’єктів підприємницької діяльності - це спеціальний документ, прийнятий урядами держав ОЕСР, який визначає стандарти відповідального ведення бізнесу на міжнародних ринках.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2