Децентралізація – це можливість повірити в свої сили, – Олексій Любченко

Любченко8

Розповідаючи про економічні переваги децентралізації, Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко зазначив, що місцеві влади мають унікальні шанси значно збільшувати доходи місцевих бюджетів саме за рахунок розвитку підприємництва. Такі тези прозвучали  на форумі Україна 30. «Децентралізація» 28 липня 2021 року.

«За рахунок отримання додаткових ресурсів, а це, переважно, 60 % від податку на доходи фізичних осіб та 100 % земельного податку, бюджети громад за останні 5 років зросли в 2 – 4 рази, а подекуди і у 10 разів. Місцеві громади можуть суттєво збільшити власні доходи, розвиваючи бізнес, зміцнюючи місцеву економіку та залучаючи інвестиції», - підкреслив Олексій Любченко.

За його словами, місцева влада зобов’язана підтримувати підприємців та створювати умови, щоб інвестиції йшли саме в їхню громаду, відкривалися нові виробництва та робочі місця: «Завжди є три сильні гравці. Це населення, місцевий бізнес та місцева влада. Цей трикутник завжди повинен бути збалансованим. Головна цінність реформи децентралізації – це процес, який працює на перспективу. Ідеологію та основи, які ми закладемо зараз, стануть надбанням наших дітей у майбутньому»,  - зазначив він.

Щодо сфери відповідальності місцевих влад, то першочерговими завданнями повинні стати: формування регіонами локальних ринків праці, створення середовища для СМАРТ-спеціалізації або міжнародного бренду територій та розвиток місцевих інститутів розвитку – регіональних агенцій, технопарків, індустріальних парків.

Ще одним важливим чинником економічного розвитку місцевих громад Перший віце-прем’єр-міністр зазначив обов’язковий громадський контроль за дотриманням соціального договору: «Сплата податків громадянами – це значна частина такого договору. Цифровізація та відкриті дані щодо сплати податків громадянами є запорукою такого контролю».

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json