Ігор Петрашко зустрівся з турецьким візаві у рамках візиту Президента України до Туреччини
16.10.2020 | 16:57 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Сьогодні, 16 жовтня, у м. Стамбул у рамках робочого візиту Президента України Володимира Зеленського до Турецької Республіки відбулась зустріч Міністра розвитку економіки, торгівлі та  сільського господарства України Ігоря Петрашка з Міністром торгівлі Турецької Республіки Рухсар Пекджан.

Сторони обговорили подальший розвиток двостороннього торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва в умовах поширення пандемії COVID-19. 

“Турецька Республіка - стратегічний партнер України. За результатами 2019 року Туреччина посіла 1-е місце за товарообігом серед країн Близькосхідного регіону. Нинішній непростий рік вже вніс свої корективи, тому є необхідність у нарощуванні нашого товарообігу і його диверсифікації”, - прокоментував Міністр Ігор Петрашко .

Крім  цього, зустріч стала черговим вагомим підґрунтям для продовження Сторонами переговорного процесу з  укладення Угоди про вільну торгівлю між Урядом України та Урядом Турецької Республіки. Сторони підтвердили свою зацікавленість в укладенні взаємовигідної угоди про  вільну торгівлю та готовність до конструктивного діалогу з  узгодження питань доступу до ринків товарів та послуг.

Довідково: 
Тенденції 2020 р.: за 7 місяців торгівля склала $ 2,58 млрд. (↓ на 0,7 %), у т. ч. експорт товарів з України до Туреччини склав $ 1,31 млрд. (↓ на 14,2 %), імпорт турецьких товарів в Україну склав $ 1,27 млрд. (↑ на 18,6 %).